Son zamanlarda popülaritesi hızla artan Agarz oyunu, bağımlılık yaratan, başından saatlerce ayrılmayarak oynanan aşırı keyifli bir oyun. Başlangıçta çok kolay görünüp ve hatta bu yüzden sıkıcı olduğu bile düşünülebilir. Ama görünenin aksine Agar z, rakip oyuncuların atakları sayesinde zorluğuyla eğlendiren, zeka geliştirici ve refleks artışını hedefleyen bir oyundur.

Agrz oyununda amaç; mouse ile yönünüze belirleyip karşınıza çıkan küçük topların üzerine gelerek onları yemeniz ve daha büyük bir top olarak devam etmenizdir.
Space tuşu kendinizi ikiye bölme işlemine yaramaktadır. Böylelikle daha geniş bir alan kaplama şansı yakalarsınız. Fakat bunu yaparken çok dikkat etmelisiniz. Bölündükten sonra tekrar birleşmek biraz zaman kaybına sebep oluyor. Mesafeyi ayarlayarak hesaplamalarınızı ona göre yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde rakipleriniz sizi küçük görerek yaklaşabilir ve sizi yiyerek oyunu sonlandırabilir.
Agarz oyununda W tuşunu kullanmanız halinde bir çok küçük parçalara bölünebilirsiniz. Bu bölünme işlemi iki farklı amaca hizmet etmektedir. İlki; diğer bir oyuncuya yardım etmek amacıyla küçük parçalarınızı fırlatarak onun büyümesini sağlamak. Diğeri de; tehlike anında sizden oldukça büyük bir rakip yaklaştığında küçük parçalarınızı ona yem olarak fırlatarak kaçmak için zaman kazanabilirsiniz.

Agrz oyununu oynarken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus da şudur: Siz henüz küçükken zararı olmayan fakat büyüme sonrası isteğiniz dışında parçalara ayrılmanıza sebep olacak olan etrafta amaçsız dolaşan yeşil dikenli toplar. Bazen de bu yeşil toplar işinize yarayabilir. Örnek vermek gerekirse; karşınıza çıkan büyük bir rakibiniz var ve siz kesinlikle onu yeme şansına sahip değilsiniz. Tam bu sırada yeşil dikenli top aranıza giriyor ve siz de hızlıca W tuşuna basarak kendinizden küçük parçalar gönderdikten bir süre sonra bu parçalar büyüyerek rakibinize çarparak bölünmesine sebep oluyor. Ve siz de bu sayede sizden çok büyük olan rakibinizi artık yeme şansı yakalayarak Agar z oyununda adınızı zirvelere taşıyabilirsiniz. Şimdi Agarz oyna diyerek hemen oyuna başlayabilirsiniz.

  • 463,106
    Kişi oynadı
  • 4.44 / 5 18215
    Kişi beğendi